Jubileuszowy X Zjazd Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego - ZJAZD 100-lecie PTD

Aktualności

Zapraszamy na wyjątkowy spacer po malowniczym Parku w Natolinie

10 października 2024

Oddział Warszawski PTD zaprasza na spacer po Parku w Natolinie. Naszym przewodnikiem będzie Pani Magdalena Jędrzejewska. Spotykamy się przed wejściem do parku w dniu 19 października 2024 o godz 11:00.  Serdecznie zapraszamy do skorzystania z okazji zwiedzania parku zwykle zamkniętego dla publiczności.
Czytaj więcej

Webinarium dr Marii Makowieckiej – 30.09.2024 r. godz. 18.00 platforma ZOOM

24 września 2024

Polskie Towarzystwo Dendrologiczneserdecznie zaprasza na webinarium z dr Marią Makowiecką„Kto sadzi drzewa, za życia stawia sobie pomniki”.Życie i praca Stefana Leona Makowieckiego,członka założycielaPolskiego Towarzystwa Dendrologicznego30 września 2024 r. (poniedziałek)godz. 18.00 - platforma ZOOM(link do spotkania wysłany na e-mail członka PTD)
Czytaj więcej

Zaproszenie na 1-dniowy wyjazd organizowany przez Oddziały Szczecińskie PTD i PTNO

19 września 2024

Polskie Towarzystwo Dendrologiczne Oddział Szczeciński Zaprasza na wyjazd 5 października 2024 r. pod hasłem: W KRAINIE DYNI I SZPARAGÓW… I Z LEKCJĄ HISTORII WŚRÓD KORON DRZEW Godz. 7.30 wyjazd ze Szczecina (ul. Papieża Pawła VI, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny k. Seminarium Duchownego). GPS: 53.4480°N, 14.5282°E Przejazd do Beelitz-Heilstätten. Spacer ścieżką „Baum und Zeit” (Drzewo i czas”, otwartą w 2015 roku) wśród koron drzew nad opuszczalnym sanatorium i szpitalem. Szpital był kiedyś jednym z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych szpitali na świecie. Następnie przejazd do Klaistow i czas na dania z dyni oraz oglądanie wystawy dyni w centrum gastronomiczno-handlowo-rekreacyjnym. Powrót do Beelitz, gospodarz…
Czytaj więcej

Komunikat nr 3 Nadzwyczajnego Zjazdu PTD z okazji Jubileuszu 100-lecia PTD

6 sierpnia 2024

Szanowni Państwo, Członkinie i Członkowie Polskiego Towarzystwa DendrologicznegoZapraszamy do zapoznania się z Komunikatem nr 3 Nadzwyczajnego Zjazdu PTD z okazji Jubileuszu 100-lecia PTD umieszczonego w zakładce „Zjazd 100-lecie PTD”.Do zobaczenia w Tarnowie Podgórnym i w gościnnej Wielkopolsce!Program Nadzwyczajnego Zjazdu PTD z okazji Jubileuszu 100-lecia PTD
Czytaj więcej

Komunikat nr 2 Nadzwyczajnego Zjazdu PTD z okazji Jubileuszu 100-lecia PTD

6 sierpnia 2024

Szanowni Państwo,  Członkinie i Członkowie Polskiego Towarzystwa DendrologicznegoZapraszamy do zapoznania się z Komunikatem nr 2 Nadzwyczajnego Zjazdu PTD z okazji Jubileuszu 100-lecia PTD umieszczonego w zakładce „Zjazd 100-lecie PTD”.Termin zgłoszenia wystąpienia w sesji posterowej został przesunięty do dnia 31 lipca br., a termin zgłoszenia uczestnictwa w Zjeździe do 08 sierpnia br. Serdecznie zapraszamyKomitet OrganizacyjnyNadzwyczajnego Zjazdu z okazji 100-lecia PTD
Czytaj więcej

Warszawskie Drzewo Roku 2024

6 sierpnia 2024

Około 9 milionów drzew, a wśród nich to jedyne – Warszawskie Drzewo Roku 2024. Które z drzew zdobędzie ten wyjątkowy tytuł? O tym zdecydują mieszkańcy. Właśnie rusza druga edycja plebiscytu na Warszawskie Drzewo Roku, do którego zgłoszenia wysyłać mogą wszyscy mieszkańcy stolicy. Celem jest wybór drzewa, rosnącego na terenie Warszawy, które ze względu na swoją historię i cechy gatunkowe (wielkość, obwód, wiek, układ) zasługuje na tytuł „Warszawskiego Drzewa Roku 2024”. Zgłoszenia przyjmowane są od 15 lipca do 11 sierpnia br. Zgłoś swojego faworytaWielu mieszkańców ma swoje ulubione drzewo, do którego chętnie się wraca, odpoczywa pod nim czy po prostu je…
Czytaj więcej

Gala Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego

6 sierpnia 2024

Oddział Warszawski PTDserdecznie zaprasza na GalęPolskiego Towarzystwa Dendrologicznego Szczegóły w następnych komunikatach.
Czytaj więcej

Finałowy spacer w parku Żelazowa Wola w ramach Cyklu Parkoznawstwo

6 sierpnia 2024

W niedzielę 7 lipca br odbędzie się finałowy spacer w parku Żelazowa Wola w ramach Cyklu Parkoznawstwo, realizowanego jako projekt MEIN przez Kat. Architektury Krajobrazu SGGWw Warszawie, pod patronatem PTD.  Spacery prowadzone przez architektów krajobrazu i dendrologów (członków PTD): Jana Łukaszkiewicza, Beatę Fortunę-Antoszkiewicz, Jacka Borowskiego i Piotra Wiśniewskiego, gromadzą za każdym razem liczne grono entuzjastów parkówi dendroflory. Spacer w parku Żelazowa Wola jest ostatnim z zaplanowanego cyklu. Planujemy jednak kontynuację całego projektui przygotowanie jego kolejnej odsłony. Informacje o Parkoznawstwie na stronie projektu: www.parkoznawstwo.sggw.edu.pl Zaproszenie na spacer w parku Żelazowa Wola: https://youtu.be/pPsV_V2MmLY?si=3NBlHeX4oOQNPrkP Jan Łukaszkiewicz
Czytaj więcej

Zaproszenie – Nasi Wielcy

6 sierpnia 2024

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam na ostatnie przed wakacjami spotkaniez cyklu Nasi Wielcy organizowane we współpracyze Stowarzyszeniem Konserwatorów Zabytków 20 czerwca 2024 r. (czwartek)  godzina 12.45Pałac na WyspieTransmisja wykładu online od godz. 13.00-14.00 Władysław Niemirskiwspomnienie życia i twórczości w 110. rocznicę urodzinprelekcję wygłosi dr hab. inż. arch. kraj. Marek Szumańskiemerytowany Profesor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego Wykłady transmitowane są na żywo z Pałacu na Wyspie w mediach społecznościowych Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Ze wszystkimi wydarzeniami zorganizowanymi w ramach obchodów rocznicowych prof. Longina Majdeckiego można zapoznać się na stronie projektu :https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/nasze-projekty/swiat-ogrodow-longina-majdeckiego Z pozdrowieniami
Czytaj więcej

Parkoznawstwo

6 sierpnia 2024

„Parkoznawstwo” to cykl spacerów krajobrazowo-dendrologicznych prowadzonych przez SGGW w Warszawie, pod patronatem PTD oraz SARP po wybranych warszawskich parkach, w ramach realizowanego przez SGGW projektu POPUL/SP/0272/2023/01 w programie MEiN „Społeczna odpowiedzialność nauki”. „Parkoznawstwo” nawiązuje swoją nazwą do oryginalnej pierwszej nazwy kierunku Architektura Krajobrazu w SGGW z początków jego istnienia, z przełomu lat 20. i 30. XX wieku – czyli już prawie sto lat temu. W dotychczas przeprowadzonych dwóch spacerach (ogrody Zamku Królewskiego, Bulwary Wiślane, ogrody BUW oraz Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego) uczestniczyło za każdym razem około 90-100 osób, co świadczy o tym, że projekt posiada duże znaczenie społeczne…
Czytaj więcej

O drzewach PTD